Shrek

shrekNad filmem „Shrek 3″ pracowało łącznie 350 osób w wielu miejscach na całym świecie. Wykorzystano system telekonferencyjny Halo Collaboration Studios, stworzony wspólnie przez DreamWorks i HP, oparty na specjalnych pomieszczeniach wyposażonych w 60-calowe ekrany plazmowe o wysokiej rozdzielczości (Full HD) oraz wysokorozdzielcze kamery.

Studia Halo połączone są ze sobą dedykowanymi, bardzo szybkimi łączami (Halo Video Exchange Network), zoptymalizowanymi na transmisję sygnału wideo, i pozwalają na bardzo komfortowe prowadzenie spotkań na odległość. Za budowę pojedynczego studia Halo w najprostszej wersji trzeba zapłacić jedyne 400 tysięcy dolarów.

Shrek w liczbach

  • Film Shrek Trzeci to animacja składająca się z ponad 130 tys. klatek i zajmująca 50 GB powierzchni dyskowej
  • DreamWorks wykonuje kopie zapasowe swoich wszystkich filmów na bibliotece taśmowej o łącznej pojemności 1 PB (1000 TB, 1.000.000 GB)
  • Na potrzeby filmu zaprojektowano 4500 kostiumów, ale ostatecznie użyto „tylko” 2500
  • W scenie, gdy Smok i Osiołkosmoki latają nad teatrem, uczestniczą aż 1373 postacie!
  • Drzewa w „Shreku Trzecim” składają się średnio z 62 tys. gałęzi i ponad 190 tys. liści

Ciekawostki

Cheerleaderki z Akademii Worcestershire pierwotnie nosiły króciutkie sukienki, a pod nimi… pasy cnoty. W ostatecznej wersji filmu zdecydowano, że taki widok może rozpraszać, więc wydłużono im spódnice, by były bardziej odpowiednie do czasów, w których osadzona jest akcja filmu

Źródło: DreamWorks and PCLab